Збільшується вага і набрякає тіло перед критичними днями: що робити?

Збільшується вага і набрякає тіло перед критичними днями: що робити?
За кілька днів до менструації у жінки може збільшуватися вага, розмір грудей, а також набрякати інші частини тіла.
Набряки і збільшення ваги від 1 до 3 кілограмів зазвичай з’являються за кілька днів до менструації, але у деяких жінок навіть за 2 тижні.
Пов’язано це з гормонами — падінням рівня естрогенів і збільшенням або зниженням вироблення прогестерону, що впливає на обмін рідини. Тканини накопичують більше води — і у жінок з’являються набряки (ніг, рук, живота, молочних залоз).
Отже маса тіла збільшується саме за рахунок рідини, а не жирової тканини. Окрім того, виникає здуття кишечника і підвищений апетит (прогестерон і серотонін — відповідальні за це гормони). Низький рівень серотоніну може збільшити тягу до солодкого. І якщо ви не здатні це контролювати і вживаєте надмірну кількість швидких вуглеводів — це може привести до надмірного накопичення жирової тканини.
Закрепи або діарея, дискомфорт і здуття кишечника з’являються через ослаблення перистальтики і розслаблення кишкових м’язів прогестероном, накопичення великої кількості простагландинів.
Що ж робити при набряках і збільшенні ваги? Важливо розуміти, що для жінки ці явища є відносною нормою. Ті чи інші симптоми передменструального синдрому (ПМС) відчуває близько 90% жінок через фізіологію. Але все ж варто дотриматися таких порад:
Пийте більше води. На перший погляд це звучить нелогічно. Але якщо рідина надходить в достатній кількості, то ваш організм не буде «запасатися» нею. Достатня кількість рідини ззовні зменшує затримку води тканинами. Не обмежуйте себе.
Дотримуйтеся здорового харчування.
Замість тортиків або морозива — вживайте фрукти, ягоди та інші натуральні солодощі. Зменшіть споживання солі, обмежте або виключіть промислові м’ясні продукти (ковбаси, сосиски, копченості та ін.).
Зменшіть споживання кофеїну, рафінованого цукру, алкоголю.
Займайтеся спортом.
Мінімум 30 хвилин кожен день присвячуйте фізичним вправам.
Зменшують затримку рідини і позбавляють від «зайвої» води масаж, йога, плавання, ходьба, зарядка.
І будь ласка, робіть все це регулярно, а не раз на місяць.
Якщо слідування цим порадам не допомогло — варто звернутися до лікаря.